Поврзете се со нас

Шпанија

Бум: Рафиња и Роке играа интересна игра и ги изнасмеаа фановите (ВИДЕО)

Објавено

на

Полека завршува репрезентативниот „прозорец“ и ќе се врати клупскиот фудбал и тоа со најважниот дел од оваа сезона.

Барселона е еден од клубовите кој ќе се обиде да ја спаси кампањата со добри настапи и со тоа на најдобар можен начин да го испрати Чави Ернадес кој си заминува по завршувањето на натпреварувачката 2023/2024. Додека се чека на новиот предизвик, каталонците објавија интересно видео, игра со експлозивни балони во кои во фокусот беа Рафиња и Витор Роке.

Двајцата одговараа на заминливи прашања, требаше што побрзо да го соопштат одговорот кој требаше да биде точен, односно да спречат балонот да пукне.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни