Поврзете се со нас

НБА

Букер со провокација за Дончиќ: Ова е негов специјалитет (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Феникс Санс беше доминантен и оствари убедлива победа над Далас Маверикс од 110-80 во петтиот меч од полуфиналната серија за Западот со што го врати водството кое сега гласи 3-2.

Најрасположен домашен играч беше Девин Букер со 28 поени на кои додаде 7 скока, 2 асистенции и 2 украдени топки. Воедно Букер ја искористи добрата атмосфера за да испрати провокација до најдобриот играч на Далас, Лука Дончиќ.

Девин беше фаулиран од Доријан Фини Смит, но тој прекршок го претвори во голем театар, неколку секунди лежеше како нокаутиран за да потоа почне да гледа, се смее и порача:

-Ова е специјалитетот на Лука, -алудирајќи на тоа дека Словенецот знае да симулира фаули.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни