Поврзете се со нас

Лига на нации

Бугарите очекуваат висок триумф над Македонија: Ќе победиме со 2-0, 3-0, 5-0…(ВИДЕО)

Објавено

на

Вечерва се игра дуелот меѓу Македонија и Бугарија во рамките на Лигата на нации, меч кој е последен за двете селекции во ова натпреварување.

Нашиот состав е за нијасна подобар по петте одиграни кола и во моментов сме на второто место со еден бод повеќе од источниот сосед. Поради ова и поради доста други причини се очекува да биде супер возбудливо на на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Во пресрет на натпреварот „Спортал.бг“ направи една анкета меѓу бугарските граѓани кои даваа прогноза за тоа што ќе се случи во македонската престолнина и најголемиот дел од нив се оптимисти дека ќе не победат иако има и луѓе кои типуваат на реми, па и на триумф на момците на Благоја Милевски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни