Буфон: Не сум гледал натпревар на Јувентус

bufon-maicka

Џиџи Буфон летово се пресели во ПСЖ, а во последното интервју за „Франс футбол“ зборувал на повеќе теми меѓу кои и поранешниот клуб Јувентус и Серија А.

– За мене е невообичаено да бидам обичен гледач на натпревар од Серија А, последен пат тоа ми се случуваше во детството. Уште поинтересно е што досега не сум гледал натпревар на Јувентус, бидејќи досега нивните натпревари се играа истовремено со тие на ПСЖ.

– Не сум изненаден што тимот на Макс Алегри има максимален учинок, гладот и желбата да се постигнат уште подобри резултати секогаш биле во фокусот на Јувентус, – потенцира Буфон.

Facebook Коментари