Поврзете се со нас

Италија

Буфон на уникатен начин ги мотивира италијанските фудбалери пред гостувањето во Англија (Видео)

Објавено

на

Foto:instagram.com/gianluigibuffon

Италијанската фудбалска репрезентација денеска го одработи последниот тренинг пред да отпатува за Лондон, град во кој утре се игра големото европско дерби во квалификациите.

Англија ќе биде домаќин на Италија во репризата на последното финале на Европското првенство, а поради тоа што Италија е селекцијата на која поважни и се бодовите, сите во таборот на Спалети се посебно наострени за оваа средба.

Неодамна дел од репрезентацијата на „аѕурите“ е Џиџи Буфон, кој денеска се истакнал со мотивацискиот чин кој го имал пред натпреварот со Англија на „Вембли“.

Дресот……. син!
Подготвени сме….. до смрт!
Ние сме…… Италија!
Што сме ние……. Италија!
Што сме ние……. Италија!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни