Поврзете се со нас

АБА лига

Будуќност го отпушти тренерот по шокантниот пораз од Борац Чачак

Објавено

на

foto: www.facebook.com/KkBuducnostVol

Екипата на Будуќност доживеа неочекуван пораз од Борац Чачак (87-85) во АБА лигата, резултат кој директно влијаеше на нашиот шампион МЗТ Скопје кој на овој начин испадна од најсилното регионалното натпреварување.

Токму овој пораз донесе и експресна реакција од управата на Будуќност која реши да се раздели со тренерот Владимир Јовановиќ. Клубот од Подгорица и покрај многуте вложувања играше променливо во актуелнава сезона, во изминатава седмица доживеа и елиминација од Еврокупот, а тоа донесе за прекин на соработката со 49-годишниот српски стручњак.

Најдобриот црнороски тим најави дека во наредниве денови ќе бидат соопштение следните чекори, поточно ќе се знае кој ќе застане на жешкото столче во „Морача“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни