Поврзете се со нас

Свет

Бубунски стрелаше за Грасхоперс во Швајцарија (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот напаѓач, Дориан Бабунски постигна гол за неговиот Грасхоперс во првата лига на Швајцарија.

Бабунски беше стартер на средбата против Лозана Уши која заврши без победник (1-1), односно повремениот македонски репрезентативец беше стрелец на единствениот гол за гостите.

Дориан беше сигурен реализатор на најстрогата казна во 10 минута што за него беше четврти сезонски погодок.

Со 29 бода Грасхоперс е на 10 место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни