Поврзете се со нас

АБА лига

Брутално забивање на Ален: Бекот на Студентски Центар го има потегот на сезоната во АБА2 лигата(ВИДЕО)

Објавено

на

Студентски Центар со убедлив триумф над Подгорица од 100-82 ја заокружи првата фаза во АБА2 лигата.

Оваа екипа доминираше на оваа средба како и на претходните дуели во ова натпреварување, па дефинитивно ќе влезе во разигрувањето како фаворит за влез во најсилната јадранска конкуренција.

Воедно ова беше дуел на кој можеби го видовме потегот на сезоната, а за истиот се погрижи бекот Брајон Ален кој имаше монструозно забивање над Булајиќ, мајсторија за кој најдобра реакција имаа соиграчите кои се фаќаа за глава.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни