Брутален нокаут: Прохаска му „честиташе“ Нова година на Долавеј (Видео)

jiri-prochazka

ММА турнирот Ризин 20 во Јапонија беше најатрактивен настан за фановите на боречките спортови, а Новата година започна најлошо за Си-Би Долавеј.

Американецот издржа само две минути во дуелот со Јири Прохаска, откако Чехот го нокаутираше со моќен удар кој го пресели Долавер на подот.

Со оваа победа, Прохаска ја одбрани титулата во полутешка категорија.

Facebook Коментари