Поврзете се со нас

Боречки спортови

Брутален ММА нокаут: Данлап го „заспа“ својот противник во првата рунда (Видео)

Објавено

на

Роланд Данлaп можеби не е дел од УФЦ серијата, но неговиот брутален нокаут стана вирален хит на социјалните мрежи.

Данлaп се соочи со Обинвa Икебунa на ЛФА 104 ивентот во САД, а ММА фановите се воодушевија од начинот на кој успеа да го среди својот противник.

Борбата во средна категорија била само втора во ММА професионалната кариера на Данлaп, а тој најпрвин моќно го тресна Икебуне од подлогата, за потоа да го докрајчи ривалот со силни удари со лакт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни