Поврзете се со нас

НБА

Брукс доби техничка за исмевање противнички играч, Њујорк не го искористи блесокот на Рендл (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/memgrizz

Мемфис ја продолжи победничката серија во НБА, триумфирајќи против Далас, кој не успеа да го изненади фаворитот без Лука Дончиќ во тимот.

Гризлис победија со 112:108, на натпревар на кој најдобар поединец кај домаќините бил Џексон со 28 поени, додека во противничкиот тим, Ирвинг стигнал до истиот ефект.

Дуелот беше одбележан и со техничката грешка на Дилон Брукс, вкупно осумнаесетта сезонава за играчот на Мемфис.

Брукс се потсмевал со Пинсон од редовите на Далас, гестикулирајќи му дека е „чирлидерка“, а подоцна објаснил дека клупата на Далас не ги почитувала правилата.

– Типот требаше да седи, а стоеше покрај клупата. Сакав да му дадам до знаење дека е обична навивачка, – изјавил арогантниот Брукс.

Индивидуален ефект за паметење имаше Џулиус Рендл, кој постигна 57 поени за Њујорк, но неговиот тим загуби од Минесота.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни