Поврзете се со нас

Македонија

Бројките не лажат: Фудбалер на Шкупи е веднаш зад Меси и Нејмар (ФОТО)

Објавено

на

Лионел Меси и Нејмар се големи фудбалски имиња, а кога еден фудбалер од нашето домашно натпреварување е веднаш зад нив тоа е голема работа.

Имено членот на Шкупи, Фреди Алварез се најде во друштво на асовите од највисока класа, причината за тоа е неговата умешност, ассистенции. Со вкупно 16 асистенции тој е на третата позиција зад Меси (21) и Нејмар (19) кога е во прашање овој учинок во натпреварувачката 2022/2023, односно кога се во прашање фудбалерите од Латинска Америка.

Тој е пред ѕвезди како Винисис Жуниор, Рафиња што јасно говори, потврдува дека е вистински мотор на клубот од скопски Чаир.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни