Поврзете се со нас

Англија

Број еден: Палмер е најдобар млад фудбалер во Премиер лигата

Објавено

на

Foto:twitter.com/ChelseaFC

Членот на Челси, Кол Палмер го доби признанието за најдобар млад фудбалер во Премиер лигата за натпреварувачката 2023/2024.

Офанзивецот има навистина блескава прва кампања на „Стемфорд Бриџ“ во која постигна 22 голови и дополнително забележа уште десет асистенции со што заслужено ја добие оваа награда.

Тој ja доби битката со играчи како Фоден, Халанд, Исак, Мејно, Сака, Салиба и Удоги.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни