Брилијантниот Шортс му пресуди на Монако во Купот (ВИДЕО)

Ти-Џеј Шортс и неговиот Париз направија изненадување и го совладаа Монако со 98:93 во полуфиналето на Купот во Франција. Евролигашот важеше за голем фаворит на хартија, ама тоа овојпат не го потврди на теренот, а еден од главните „виновници“ беше македонскиот репрезентативец Шортс кој блескаше и беше нерешлива енигма за избраниците на Обрадовиќ. Плејмејкерот беше … Продолжи со читање Брилијантниот Шортс му пресуди на Монако во Купот (ВИДЕО)