Поврзете се со нас

Свет

Брестовац стави крај на престојот во Саудиска Арабија

Објавено

на

Поранешниот македонски селектор, Данило Брестовац ја заврши својата епизода во Саудиска Арабија во тимот на Ал-Мадар.

Клубот ја информираше јавноста дека двете страни одлучиле да ја прекинат соработката и притоа му посака среќа на Брестовац во понатамошата кариера. Нашиот стратег остави одличен впечаток во овој клуб со кој ја освои шампионската титулата во тамошното првенство и беше победник во Супер-купот.

Ова за Данило беше прво искуство на азискиот континент, претходно освен во Македонија каде го водеше Металург и националните селекции работеше и во Луксембург.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни