Брегалница славеше над Лабуништа во последниот меч од Купот на Македонија

Martin-Stojanov

Екипата на Брегалница обезбеди позитивен резултат против Лабуништа во првиот меч од четвртфиналето на Купот на Македонија.

Домашниот тим се избори за славје без примен погодок, односно за 1-0 и тоа со голот на Мартин Стојанов. Клучниот момент се случи во 51. минута, Стојанов се најде очи во очи со гостинскиот голман и ја смести топката во мрежата за голема радост на штипската публика.

Реваншот се игра на 4. март следната година.

РЕЗУЛТАТИ:

БРЕГАЛНИЦА – ЛАБУНИШТА 1-0
ШКЕНДИЈА – РАБОТНИЧКИ 1-1
ШКУПИ – АК. ПАНДЕВ 0-1
СТРУГА ТЛ – РЕНОВА 0-0

Facebook Коментари