Поврзете се со нас

Македонија

Брегалница донесе голман од Црна Гора

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Брегалница го промовираше третото засилување во овој летен преоден рок, засилување кое доаѓа од Црна Гора.

Се работи за 30-годишниот голман Немања Шчекиќ кој во Штип доаѓа од тимот на Рудар Приједор. Шчекиќ во младинските категории има брането за Партизан за да потоа има уште неколку епизоди во Србија, но и настапи за клубови во Црна Гора, Бугарија, Унгарија и Ерменија.

Со неговиот ангажман сериозна конкуренција добива младинскиот репрезентативец Давид Денковски.

Инаку Брегалница претходно ги обезбеди потписите на Ѓорѓи Ѓорѓиев и Александер Борха Кордоба.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни