Поврзете се со нас

Франција

Бразилецот прв почна, Французинот возврати: Нејмар и Мбапе се надмудруваат, соиграчите се забавуваат (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипата на Пари Сен Жермен и во оваа сезона не успеа да дојде до врвот во Европа, но клубот и понатаму е во игра за пехарите во домашните натпреварувања со тоа што и таму ќе треба да се поклопат коцките за да дојдат до посакуваните цели.

Ама атмосферата во тимот е добра особено меѓу првите ѕвезди Нејмар и Килијан Мбапе, а најдобар доказ за тоа е следново видео.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни