Поврзете се со нас

Македонија

Бразилецот Куевен потпиша за лидерот Шкупи (ВИДЕО)

Објавено

на

Најдобрата екипа во првата македонска лига Шкупи доведе уште едно засилување во овој преоден рок, засилување од Бразил, Куевен Да Силва Инсаио.

Се работи за играч за врска кој во Чаир пристигна од Атлетико Монте Азул. Куевен веќе има искуство од играње во Европа затоа што настапуваше во Грција за Керкира.

-Многу сум среќен и мотивиран да играм во овој тим. Ќе работам напорно и ќе дадам се од себе за овој дрес. Намерите на Шкупи се јасни и затоа сум тука. Ќе се бориме да станеме шампиони и ќе се погрижиме нашите навивачи да бидат среќни и горди на својот тим, -порача Да Силва кој потпиша двегодишен договор со лидерот ПМФЛ.


Реклама
Реклама
Реклама

Популарни