Поврзете се со нас

Англија

Бразилец го има најлошо изведениот корнер во историјата (ВИДЕО)

Објавено

на

Свонси е тим кој пред некое време играше во Премиер лигата, но веќе неколку сезони сега е дел од Чемпионшип лигата каде во актуелнава кампања главна задача е да се обезбеди опстанок.

Засега е на позициите кои се безбедни, но тимот мора да внимава и да избегнува порази како што беше оној против Бристол Сити во текот на вчерашниот ден.

Ова беше дуел во кој гостите не упатија ниту еден директен удар кон голот на противникот, а воедно нивниот играч Роналд го имаше можеби најлошиот изведен скратен корнер во историјата на фудбалот.

Бразилецот се посрамоти во ситуација кога му се понуди Кајл Нотон, ама тој имаше очајно додавање.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни