Поврзете се со нас

Англија

Братот на Руни постигна гол од половина терен (ВИДЕО)

Објавено

на

Вејн Руни е англиска легенда, ас кој остави голема трага како во клубовите на островот, но и во националниот тим.

Сега тој гради тренерска кариера и од неодамна го води Бирмингем, но неговиот помлад брат Џон се уште е активен и во овој период се најде во фокусот на јавноста поради одличниот погодок што го постигна од половина терен.

Вејн имаше такви моменти во неговата кариера, но по се изгледа тој не е единствениот мајстор за вакви погодоци и доказ за тоа е ремек делото на Џон во дресот на Маклсфилд против Башфорд Јунајтед.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни