Поврзете се со нас

Шпанија

Братот на Меси жестоко ја нападна Барселона: Никој не ги знаеше пред Меси, тие се предавници

Објавено

на

foto: www.soy502.com

Лионел Меси е во последните месеци од договорот со Пари Сен Жермен и медиумите често говорат за можноста опција да се врати во Барселона по оваа сезона, но ако се суди по она што го каже неговиот брат Матијас нема никаква шана да го видиме Аргентинецот на „Камп Ноу“.

Матијас даде серија на серија скандалозни изјави за Барселона и претседателот Жоан Лапорта на „Твич“ платформата, ставови со кои освен клубот ги навреди, нападна каталонците, шпанците, оние што го подржуваат шпанскиот великан.

-Нема да се вратиме во Барселона, а ако се вратиме ќе има голема чистка. Меѓу другите ќе треба да се исфрли неблагодарникот Лапорта, по се што Меси направи за Барселона.

-Луѓето во Барселона не му дадоа поддршка на Меси. Требаше да излезат на протест или нешто друго, Лапорта да си замине и Лео да остане. Каталонците се предавници. Мајка ми еднаш му кажа на Лионел дека ќе го плаќаат како Роналдињо. Јас ви кажувам за тоа што сакам да го слушнете од нас, не од некој друг, -истакна Матијас во дел од изјавите.

-Никој не ја знаеше Барселона пред Меси. Реал Мадрид беше поголем тим. И така му се заблагодарија. Кој што имал можност да го види музејот на Барселона, може да видеи дека тоа е музејот на Меси, -додаде братот на Лео кој запрашан за тоа кој е подобар Педри или Гави одговори:

-Не ми се допаѓа ниту еден од нив. Ама би кажал Гави.

„Мундо Депортиво“ успеал да стави во контакт со луѓето од тимот на членот на ПСЖ кои порачале дека ставовите на на Матијас се само негови лично што не мора да се совпаѓаат со оние на Лео или други роднини.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни