Поврзете се со нас

Шпанија

Брат на српски репрезентативец колабирал на терен, прекинат натпревар во Шпанија (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/DirectoCCF

Натпреварот меѓу Кордоба и Расинг Ферол од шпанската трета лига бил прекинат поради колабирањето на фудбалер на домашен играч.

Се работи за Драгиша Гудељ, помладиот брат на српскиот репрезентативец Немања, кој вчера беше дел од составот на Драган Стојковиќ Пикси на дуелот со Литванија.

Гудељ останал без свест во 11. минута, а по првичната лекарска помош, итно е пренесен во болница.

Последните информации се дека српскиот интернационалец бил во стабилна состојба, но прегледите ќе покажат што се случило за време на натпреварот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни