Поврзете се со нас

Македонија

Божиновски влезе во историјата на Македонија ЃП: Легендите живеат вечно!

Објавено

на

Екипата на Македонија Ѓорче Петров попладнево го совлада Пелистер со 2-1 и со тоа дојде до десеттата сезонска победа во Првата македонска фудбалска лига.

На овој начин клубот од Ѓорче Петров на најдобар можен начин ги одбележа јубилејот на капитенот Боби Божиновски за кого ова беше 100. натпревар во дресот на „лавовите“. Ветеранот од 2017 година е дел од Македонија и иако наредната година ќе наполни 40 години тој се уште е еден од најзначајните играчи на клубот од западната скопска населба.

-Божиновски во клубот 100 на лавовите, легендите вечно живеат, -порачаа од таборот на Македонија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни