Поврзете се со нас

Македонија

Божиновски и Адем потпишаа нови договори со „лавовите“ од Ѓорче

Објавено

на

Боби Божиновски и Ермедин Адем и во наредната сезона ќе бидат дел од македонскиот прволигаш Македонија Ѓорче Петров.

Оваа информација ја соопшти клубот од западната скопска населба што значи дека Божиновски ќе биде активен и во 41 година, а исто така доста искусен и е и Адем.

Ова се први конкрентни официјални потези на „лавовите“ по завршувањето на минатата сезона во која на крајот не се изборија за место во Европа иако во голем дел од шампионатот беа во Топ 3 на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни