Поврзете се со нас

Свет

Бошковски си замина од Работнички и се пресели во Грузија

Објавено

на

Филип Бошковски нема повеќе да го носи дресот на македонскиот прволигаш Работнички или поточно неговата нова дестинација е Грузија.

Имено Бошковски беше претставен како нов член на Самтредија, тим кој го води нашиот стратег Димитар Капинковски. Филип е десен бек кој по потреба може да одговори и да други позиции и дефинитивно ќе биде опција плус за Капинковски.

Во минатото дефанзивецот беше дел од Пелистер од каде замина во Скопје по што сега го доби првиот интернационален предизвик во кариерата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни