Поврзете се со нас

Свет

Борко се радуваше на победа против Миркуловски

Објавено

на

Лемго на ветеранот Борко Ристовски издвојуваше победа над Вецлар од 34-29 во рамките на 16. коло во Бундеслигата.

Домаќините покажаа повеќе во двете полувремиња (16-14, 18-15) и заслужено дојдоа до триумф број пет во оваа сезона. Борко немаше учинок на овој меч, односно голманот Зехер беше во фокусот на вниманието со 10 одбрани.

Ова пак за Филип Миркуловски беше втор пораз на кормилото на Вецлар каде има запишано и еден триумф во дуелот со Хановер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни