Поврзете се со нас

Репрезентација

Борко испрати порака до соиграчите пред првиот меч на СП (ФОТО)

Објавено

на

blank

Искусниот Борко Ристовски не се најде на списокот на селекторот Данило Брестовац за Светското првенство во Египет на кое денеска ние ќе го имаме првиот настап и тоа против Шведска во вечерниот термин од 20:30 часот.

Ристовски долго години е дел од националниот тим и многу добро знае колку е значајна позитивната атмосфера, поддршката, па така тој ги искористи социјалните мрежи за да испрати порака до неговите добри пријатели, соиграчи, колеги од репрезентацијата.

-Среќно момци, Македонија вечна,- порача Борко на социјалните мрежи.

blank

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни