Поврзете се со нас

Македонија

Борец ги претстави првите две засилувања за вториот дел од шампионатот

Објавено

на

Македонскиот прволигаш Борец денеска официјално ги потврди и претстави првите две засилувања за пролетниот дел од ова натпреварувачка сезона-тоа се Александер Борха и Лука Трајкоски.

Се работи за играчки кои треба да ја засилат конкуренцијата во клубот од Велес, односно да бидат опција плус за тренерот Горазд Михајлов. Колумбиецот Борха доаѓа во Борец од редовите на Пелистер, додека пак Трајкоски во изминатиов период беше дел од второлигашот Тиквеш.

Од екипата која првиот дел од кампањата ја заврши на шестото место најавени се и нови засилувања, играчи ои би го подигнале нивото на клубот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни