Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Борбениот Санчез притискаше до самиот крај, Адан направи почетничка гол и му подари гол на Марсеј (ВИДЕО)

Објавено

на

Поранешниот голман на Реал Мадрид, Антонио Адан има катастрофално прво полувреме на „Велодром“, полувреме кое заврши со негово исклучување откако играше намерно со рака надвор од шестнаесетникот.

Ова негово лошо издание беше најавено претходно и тоа во 13 минута кога направи почетничка грешка, чекаше долго да ја исфрли топката, а искусниот и борбен Алексис Санчез успеа да стигне и да ја смести топката за 1-1.

Спортинг потоа и дојде до пресврт по што следуваше нова глупост на Шпанецот во 23 минута кога и беше испратен во соблекувалната од судијата Маса.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни