„Бомбата“ на Ерера во судиското продолжение го реши португалското дерби (Видео)

Ektor-Erera

Бенфика тактизираше повеќе на големото португалско дерби против Порто, но тоа на домаќините им се врати како бумеранг во судиското надополнување.

Решавачки  беше атрактивниот гол на Мексиканецот Ектор Ерера, за чиј удар решение немаше голманот на Бенфика, Варела.

Со оваа победа, Порто се врати на врвот на табелата и има два бода повеќе од Бенфика, која сега мора да очекува нов кикс на големиот ривал.

Facebook Коментари