Болт направи ,,пензионерска забава” на Миконос: Од сумата боли глава… (Видео)

bolt-aplauz-lonndon

Грчкиот остров Миконос покажа уште еднаш дека е џет сет место за најславните и најпознати луѓе во светот.Тоа го потврди овој пат со Јусеин Болт, атлетската ѕвезда која реши да стави крај на својата кариера и да направи ,,пензионерска журка” на Миконос со своите пријатели. Според грчките медиуми, неговата прослава по повод пензионирањето чинела неверојатни 90 илјади евра. Болт и неговите пријатели само на почетокот на журката во клубот ,,Намос” нарачале шишиња ,,Дом Перињон” од 2002 година во вредност од 75 илјади евра. Во текот на вечерта, најсреќен бил Болт кој пеел со диџејот и се журкал пуштајќи музика во клубот.

 

Facebook Коментари