Поврзете се со нас

Македонија

Бојку потпиша двегодишен договор со Струга

Објавено

на

Екипата на Струга Трим Љум ја продолжи соработката со 27-годишниот Бесмир Бојку.

Играчот од средината на теренот одлучи да му остане верен на македонскиот прволигаш, клуб во кој дојде минатото лето и на 30 натпревари даде 2 гола и запиша 3 асистенции. Бојку потпиша двегодишен договор и со тоа им се приклучи на капитенот Буњамин Шабан, Ард Касами и Абдилхади Јахја кои претходно ја продолжија соработката.

Единственото досегашно засилување пак е поранешниот македонски репрезентативец Бесарт Ибраими.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни