Поврзете се со нас

Репрезентација

Бо не ја заборава Македонија: Мекејлеб се потсети на забивањето со кое ја фрли во транс публиката во „Борис Трајковски“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Натурализираниот Македонец, Лестер Бо Мекејлеб е еден од асовите кој остави голема трага во нашата репрезентативна кошарка и сигурно уште долго ќе се памети неговото име.

Тој беше дел од славната наша генерација која го освои четвртото место на Европското првенство во Литванија во 2011 година, а дека Македонија уште му значи говори и објавата на едно видео на неговиот официјален Инсаграм профил.

Плејмејкерот се потсети на старите добри времиња и супер забивањето што го имаше на средбата против Велика Британија пред 10 години, потег со кој ја крена публиката на нозе во преполниот „Борис Трајковски“.

View this post on Instagram

🤷🏾‍♂️ 🇲🇰🏁

A post shared by Bo Mccalebb🏁🏁 (@lmccale4) on

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни