Поврзете се со нас

Свет

Блескаво издание на Миовски, Абердин со победа ја отвори новата година (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Football_Scot

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски со квалитетна партија во дресот на Абердин ја отвори новата 2024 година.

Миовски одигра на високо ниво во соочувањето со Рос Каунти на кое гостите обезбедија триумф од 3-0. Македонскиот репрезентативец беше директно инволвиран во два од трите гола, прво во 24 минута ја имаше улогата на асистент при водечкиот гол на МекГрат.

МекГрат во 30 минута зголеми на 2-0, а конечнииот резултат го постави Бојан во 80 минута.

Македонецот има 9 погодоци и 2 асистенции во актуелнава кампања во Шкотка, шампионат во кој пак Абердин се наоѓа на 8 место на табелата со 22 бода.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни