Поврзете се со нас

Свет

Блескава партија: Расположениот Митревски му овозможи нова победа на Порто 

Објавено

на

Искусниот македонски голман, Никола Митровски имаше уште една екстра партија во дресот на Порто, издание со кое му овозможи на неговиот тим да дојде до уште една победа во домашниот шампионат.

Митревски бранеше феноменално против Повоа, партија која ја повтори и на гостувањето кај Гаиа во славјето на фаворитот од 38-21. Македонецот ја „спушти ролетната“, нанижа 17 интервенции или севкупно има 47 проценти на одбранети удари.

Ареја со 6 голови ја предводеше листата на стрелци, додека кај поразените се истакна Реи со 7 погодоци.

Порто има три од три, наредниот лигашки предизвик му е против Виторија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни