Благодарение на сестрата на хрватскиот репрезентативец Брозовиќ за ,,коцкестите” ќе навива цел свет (Фото)

ema borozovic1

Хрватската репрезентација вечерва е пред сериозен испит против противникот во полуфиналето, репрезентацијата на Англија.

Иако ,,Гордиот Албион” е фаворит во дуелот со ,,коцкестите”, сепак, на страната на Хрватите е голем дел од фудбалската јавност. Една од причините за растот на популарноста на хрватскиот национален тим може да се смета и активноста на социјалните мрежи на преубавата сестра на хрватскиот репрезентативец, Марсела Брозовиќ.

Ема постојано објавува фотографии во дресот на Хрватската репрезентација, а со тоа и ги привлече симпатиите на целата спортска јавност.

Facebook Коментари