Поврзете се со нас

Англија

Бизарна повреда на Пулишиќ: Фудбалерот на Челси се истегна додека влегуваше на теренот (Видео)

Објавено

на

blank

Екипата на Челси претрпе шокантен пораз во саботата од тимот на ВБА од кој прими дури пет погодоци.

На овој натпревар бевме сведоци и на една бизарна повреда на фудбалерот на „сините“, Кристијан Пулишиќ кој беше стрелец на единствениот гол во првите 45. минути за тимот на Челси.

Имено, Пулишиќ се повреди додека излегуваше на теренот од соблекувалната на почетокот на второто полувреме. Американецот истрча од тунелот и очигледно го истегна својот мускул, по што веднаш мораше да биде заменет од Мејсон Маунт.

Тренерот на домашниот клуб, Томас Тухел на крај доживеа тежок дебакл од претпоследнопласираниот ВБА кој од Лондон си замина со три бода и пет гола постигнати во мрежата на Едуард Менди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни