Поврзете се со нас

Европски купови

Битолчани покажаа пример во Европа со изгледот на соблекувалната во Диселдорф (Фото)

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/hceurofarmpelister

Еурофарм Пелистер стигна до втора победа во ракометната Лига на Европа и брзо се рехабилитираше од високиот пораз од Фуксе Берлин, а судбината посака втората гостинска победа да биде остварена на германско тло.

Мотор своите натпревари ги игра во Диселдорф поради воените случувања во Украина и синоќа загуби во мечот кој заврши со резултат 30:33.

Хенеберг беше играч на мечот и постигна дури 14 голови во мрежата на украинскиот тим, но покрај тоа што ја завршија својата задача на теренот, ракометарите на Пелистер се покажале и во соблекувалната.

Клубот преку официјалните профили на социјалните мрежи долови дека Еурофарм Пелистер зема пример од Јапонците кои воодушевуваат на Светското првенство, па така соблекувалната во Диселдорф ја оставиле средена и скоцкана на заминување.

Мангупски потег од избраниците на Ларс Валтер кои во следното коло во Европа имаа нов предизвик на гостински терен, овојпат против Бидасоа Ирун.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни