Поврзете се со нас

Англија

Акцијата на момците на Де Ѕерби ги освои фановите: 30 додавања и гол во мрежата на Онана (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/OfficialBHAFC

Брајтон му нанесе тежок пораз на Манчестер Јунајтед на „Олд Трафорд“, пред се поради фактот што неговите фанови очекуваа подобрување на игрите и резултатите остварени пред репрезентативната пауза.

Но, на Роберто Де Ѕерби и неговите фудбалери тоа не им значеше ништо и издоминираа и убедливо славеа на тешкото гостување, обезбедувајќи им голема радост на своите фанови.

Брајтон реши да го заокружи големиот успех со видео од најубавата акција која заврши со гол на Грос, а која вклучува дури 30 додавања.

Триесет додавања. Гол. ДеЅербисмо, – стои покрај видеото од трпеливата и маестрална акција на екипата предводена од италијанскиот стручњак.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни