Поврзете се со нас

Англија

Билиќ се враќа во Англија и ќе преземе повремен премиерлигаш

Објавено

на

foto: www.besoccer.com

Хрватскиот стручњак Славен Билиќ по кратка пауза ќе се врати во Англија и ќе ја преземе менаџерската функција во редовите на член на Чемпионшип.

Се работи за екипата на Вотфорд, која минатата сезона играше во Премиер лигата, а сезонава нема најдобар старт во второлигашкото англиско друштво.

Раководството на Вотфорд денеска го отпушти менаџерот Роб Еванс по само 11 натпревари на клупата на овој тим, а Билиќ е договорен како негов наследник.

Еванс го наследи Рој Хоџсон и беше осми менаџер на Вотфорд од 2018 година наваму.

Билиќ претходно ги водеше Вест Хем и Вест Бромвич, а е без ангажман откако го напушти кинескиот прволигаш Беиџинг Гуан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни