Поврзете се со нас

Репрезентација

Билетите се со симболична цена: Бодрете ги ракометарите на дуелот со Луксембург

Објавено

на

Најдобрата македонска ракометна репрезентација го почнува циклусот на натпревари за пласман на Европското првенство кое е на програма во 2024 година.

Првиот противник ни е селекцијата на Луксембург која ќе ја дочекаме на 12 октомври во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје. Мечот се игра во вечерниот термин од 19 часот, а веќе од утре ќе можат да се набават билети за истата, билети кои се со симболична сцена од 50 и 100 денари.

Влезниците ќе можат да се набават online на интернет-страницата на МК Тикетс (https://mktickets.mk ) а ќе можат да се купат и на сите продажни места на МК Тикетс низ државата.

Продажна мрежа – МК Тикетс

Скопје:

• ЛитератураМК – City Mall

• ЛитератураМК – East Gate

• ЛитератураМК – Веро Центар

• Литература – ТЦ Буњаковец

• ЛитератураМК  – ул. Македонија

• Југотон ГТЦ 1

• ЈК Травел – ТЦ Бисер

• Макпетрол – Козле

• Макпетрол  – Илинденска

• Макпетрол – Влае

Велес:

• Унисон

Прилеп:

• ТА Бран

Куманово:

• Тобако Агора

Тетово:

• Тобако Монако

• Гранд Тобако

Гостивар:

• Тобако Вона 5

Тобако  БнБ

Охрид:

• ТА Вис Пој

Битола:

• ЛитерараМК

• Tobacco Brothers

Струмица:

• ЛитератураМК

• ТА Сафари

Радовиш:

• ТА Халкидики

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни