Биле играчишта во НБА, ама на крајот останале без титула: Топ 10 играчи кои не освоиле шампионски прстен (Видео)

Charles Barkley

Во НБА лигата има кошаркари што имаат освоено се, ама не и НБА титулата.Сите тие биле носители на играта на своите тимови, дури биле и прогласувани за МВП на сезоната, но не успеале и да се закитат со шампионски прстен. Листата е долга, но ќе ви издвоиме неколку: Тим Мекгрејди, Ален Ајверсон, Дикембе Мутомбо, Чарлс Баркли,….

 

Facebook Коментари