Поврзете се со нас

Англија

„Билд“ јавува: Абрамович дал зелено светло, Челси тргнува по ново скапоцено засилување

Објавено

на

blank

Угледниот германски медиум „Билд“ јавува дека сопственикот на Челси, Роман Абрамович дал зелено светло за ангажман на еден скап фудбалер.

Станува збор за напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Браут Халанд кој игра во изворнедна форма веќе втораг одина по ред.

Настапите на 20 годишниот напаѓач ја кренаа во вис неговата цена која би можела да изнесува и над 100 милиони евра, а наводно Абрамович се согласил да се тргне по играчот дури и тој да чини толку пари.

Борусија Дортмунд тешко дека ќе може да излезе на крај со понудите кои ги подготвуваат големите клубови кои се заинтересирани за норвешкиот напаѓач.

Манчестер Јунајтед е еден од заинтересираните тимови, а и нивниот градски ривал, Манчестер Сити се распрашува за можноста да го ангажира играчот. Постои интерес и од Барселона и Реал Мадрид, а мала е веројатноста, но таа се уште постои во трката по неговиот потпис да се вклучи и Баерн Минхен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни