Поврзете се со нас

Репрезентација

Без грешка: Ангеловски ги препозна сите репрезентативци со слики како деца (ВИДЕО)

Објавено

на

Предводникот на македонската репрезентација, Игор Ангеловски засекогаш ќе остане запаметен во историјата на македонија како човекот кој за првпат го одведе националниот тим на големо натпреварување и тоа Европско првенство.

Ангеловски имаше фантастичен однос со сите играчи, направи група кој растеше од натпревар во натпревар, од година во година за да врвот биде пласманот на ЕП.

УЕФА на сите репрезентации им зададе предизвици, па така популарниот Мрме доби можност да гледа различни фотографии од нашите играчи како деца и да погодува кои се тие.

Тој без проблеми одговори за кого станува збор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни