Поврзете се со нас

Балкан

Бешикташ го потврди пристигнувањето на Пјаниќ

Објавено

на

Миралем Пјаниќ конечно најде нова средина и до крајот на сезоната ќе настапува во Бешикташ.

Турскиот клуб го искористи фактот што репрезентативецот на БиХ не се договори со некој клуб од земјите каде веќе заврши преодниот рок, па вечерва и официјално го промовираше својот нов член.

Бешикташ објави дека Пјаниќ ќе заработи 2,75 милиони евра за сезоната која ќе ја одигра во составот од Истанбул.

Пјаниќ доаѓа од Барселона, клуб кој одамна му најави дека тренерот Роналд Куман нема да смета на неговите услуги оваа сезона. Неговиот договор со шпанскиот великан трае до 2024 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни