Поврзете се со нас

НБА

Беше жестоко во битката на шампионите: Со боречки зафат ја фрли ѕвездата на Лејкерс на паркетот (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс ја доби битката против Торонто Репторс на последните два шамиони во НБА лигата.

„Еезрџиите“ имаа контрола на водството и резултатот од првата до последната четвртина и сосема заслужено славеа во Тампа во меч кој донесе и еден непријатен момент, ситуација за која беа доделени две исклучувања.

Имено плејмејкерот на Лејкерс, Денис Шрудер не му дозволи лесни поени на О-Џи Ануноби, меѓутоа воедно го задржа играчот на Торонто да не падне во таа ситуација. Ануноби пак од друга страна возврати со боречки зафат по што Германецот заврши на паркетот, а тоа донесе хаос, турканици и препирки на теренот.

Судиите на крајот одлучија да ги казнат Ануноби и Монтрез Херел кој сакаше да го одбрани колегата Шрудер во ситуацијата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни