Поврзете се со нас

Англија

Беше во соблекувалната: Ѕвезда на Челси ја славеше победата на Барселона во „Ел Класико“ (ФОТО)

Објавено

на

foto: twitter.com/DeJongFrenkie21

Барселона го одбрани домашниот терен и дојде до супер значајна победа над Реал Мадрид (2-1) во Примера, победа со која дополнително ја зголеми предноста во однос на лутиот ривал во трката за пехарот.

Сега каталонците имаат 12 бода повеќе во однос на „кралевите“, односно се на добар пат да го освојат првиот лигашки трофеј од 2019 година. Радоста на домашните играчи и тренерот Чави Ернандес ја видовме на теренот, но во соблекувалната триумфот го прослави и едно познато лице кое во моментов е дел од Челси.

Се работи за Пјер-Емерик Обајаманг кој пред почетокот на оваа сезона се пресели во таборот на „сините“, потег кој не се покажа како добар за него, па постоеше можност да се врати на „Камп Ноу“ веќе во јануари со тоа што овие слики покажуваат дека приказната не е завршена и дека можеби на лето навистина ќе направи кам-бек во средината каде беше добро прифатен и имаше квалитетни партии.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни