Поврзете се со нас

Англија

Беше шокиран: Реакцијата на Кукуреља за трансферот на Жоржињо во Арсенал (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://www.sussexexpress.co.uk/sport

Лидерот во Премиер лигата, Арсенал се обидуваше да ја засили средината на теренот во овој преоден рок, па откако стана јасно дека нне можат да го добијат Моисес Каиседо од Брајтон тие своето внимание го насочија кон искусниот Жоржињо од редовите на Челси.

Тие го договорија Бразилецот со италијански пасош и со тоа добија квалитетно засилување на сред сезона, потег кој може и да се покаже како клучен во трката за пехарот во домашниот шампионат. Од друга страна пак „сините“ загубија еден проверен, докажан ас и тоа за дел од играчите беше изненадуавње и најдобар доказ за тоа е реакцијата на Марк Кукуреља.

Левиот бек го посочи Кукуреља како најпаметен играч во таборот на „сините“, но откако му беше кажано дека не е повеќе во Челси, поточно прави трансфер во Арсенал се шокираше иако посочи дека прочитал за ваквата можност претходниот ден.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни