Поврзете се со нас

Македонија

Беса се засили со дефанзивец од Австрија

Објавено

на

foto:www.facebook.com/besa.doberdoll

Новиот македонски прволигаш Беса договори уште едно засилување за натпреварувачката 2024/2025, засилување кое доаѓа од Австрија.

Се работи за 23-годишниот дефанзивец Адем Драгановиќ кој доаѓа од германски Рехден. Тој може да покрие повеќе позиции во одбраната и ќе биде опција плус за тренерот Таневски.

Претходно клубот од Добридол се засили со голманот Костадин Захов, Горан Силјановски, Меџит Незири, Башким Велија и талентираниот Адмир Љатифи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни